G-WXC8CJ73X5

HANDAN MOLVALI ERDİN

HANDAN MOLVALI ERDİN

                                       HANDAN MOLVALI ERDİN

1968 yılında İzmir Karşıyaka’da doğdu. İlkokul ve ortaokuldan sonra liseyi Karşıyaka Kız Meslek Lisesi Resim bölümünü bitirdi. Bir yıl Mete Sezginin atölyesinde çalışan Handan Molvalı Erdin Devlet Resim Heykel Müzesinde Şeref Bigalı ile birlikte üç yıl resim çalışmalarına devam etti. Resim Heykel Müzesinde karma resim sergilerine katıldı. Dokuz Eylül Eğitim Fakültesinden formasyon eğitimi alan Erdin bir çok özel okulda ve müzede çocuklara yaratıcı drama ile renkleri birleştirerek yeni hayaller kurdurmayı sürdürdü.

Avrupa’nın farklı ülkelerinde başta Paris olmak üzere resim ve plastik sanatlar üzerine incelemeler yaptı ve kültür ve sanat gezilerine katıldı. New York ta Nationel Academy Museum Art School ve Soho da resim atölyelerini gezerek farklı sanat akımlarının duygusal ve düşünsel yansımalarını inceledi.

Seramik sanatında arayışlarını sürdürerek Nurdan Bozkurt ile bir yıl, Yıldız Şima ile dört yıl toplamda beş yıl seramik sanatı ile uğraş verdi. Karma seramik sergilerine katıldı.

 Lilart adlı kendi atölyesini kurdu. Burada çocuklara sanatı ve sergi açmanın verdiği heyecanını öğrencilerine tattırarak sekiz yıl devam etti.

Herkes gibi günlük yaşamda var olan günlük rutinler yüzünden azalan duygularını renklerle var etmeye yöneldi. Renklerle yoğunlaşan duygularını tuvallere aktararak İtalyan Kültür Merkezinde ilk kişisel sergisini açtı. Sanatın ve renklerin derinlerinde kendine yol ararken çalışmalarına suluboya ve akrilik teknikleriyle devam etmektedir


Varoluş

Varoluş

₺1.000,00

Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)