G-WXC8CJ73X5

İAAF SANAT FUARI

RESİMCENNETİ için Açık Çağrı

 İAAF : İZMİR SANAT FUARI

 TARİH : 1-5 MAYISI

SON KATILIM: 29 Şubat 2024 
Katılım:Mail yolu ile veya Watsapp üzerinden


Resimcenneti.com Sitesinin 1-5 MAYIS 2024 Tarihleri arasında İzmir Sanat Fuarında düzenlenecek fuar Uluslararası bir fuar olmakla birlikte, kariyerinin başındaki gençler, kendini bu alanda geliştirmiş ve yıllardır sanata gönül vermiş sanatçılar ve Üniversitelerde görev yapan akademisyenler bir arada olacaktır.

Projeye belirli sayıda sanatçı ve eserle katılım planlanmaktadır. Tamamı farklı ölçülerde (40x40 4 adet, 50x50 2 adet , 60X60 2 adet, 45x60 ve 45x45 olmak üzere 4 adet,üstü ölçülerde eni 1 metreyi geçmiyecek şekilde 1 er adet ) Yağlıboya, akrilik, suluboya, karakalem, soft pastel resimlerden oluşan eserler 1-5 Mayıs 2024 tarihlerinde  


SON BAŞVURU TARİHİ

İAAF son başvuru tarihi 15 Nisan 2024‘dir.

 

KATILIM KOŞULLARI

1.      Sanatın içinde yeni eski fark etmeksizin yer almış ve genel kabul görmüş olmak.

2.      Fuarda yer almasını istedikleri eserlerin projeye özgün yeni üretilmiş, veya önceden hazırlanmış 1 METRE KARE ALAN İÇİN (40x40 4 adet, 50x50 2 adet , 45x60 ve 45x45 olmak üzere 4 adet, üstü ölçülerde eni 1 metreyi geçmiyecek şekilde 1 er adet ölçülerinde çalışma görseliyle başvuru yapmalıdırlar.

3.      Tüm başvuru yapanlar, öz geçmiş, sanat anlayışı ve portrelerini başvuruya eklemelidir.

4.      Başvuruları onaylanan tüm katılımcıların (40x40 4 adet, 50x50 2 adet , 60x60  2 adet,45x60 ve 45x45 olmak üzere 4 adet,üstü ölçülerde eni 1 metreyi geçmiyecek şekilde 1 er adet) cm çalışmaları, belirtilen teknik koşulları karşılamalıdır. İstenilen bu teknik koşullara uygun olmayan çalışmaları, Resim cenneti sergilememe hakkına sahiptir.

5.      Resim cenneti’ne gönderilen ve Fuar sonrası iade edilecek çalışmaların kargo masrafları sanatçıya aittir. Başvuru yapıldığında kargo iade adresi ve telefon numarası belirtilmelidir.

6.      Resim cenneti’ne ödemeli olarak gönderilen kargolar teslim alınmayacaktır. Fuardan sonra, sanatçıya iade edilen eser kargoları, sanatçı tarafından teslim alınmadığı taktir de Resim cenneti bu kargoyu 1 ay muhafaza eder. Daha sonra sanatçı ile iletişim kurulamadığı durumda, Resim cenneti’nin hiç bir sorumluluğu kalmaz.

7.      Kargonun Resim Cenneti’ne gelişi ve iadesinde, oluşmuş olan tüm hasar ve olumsuzluklardan Resimcenneti sorumlu değildir. Eser iadelerinin elden teslim alınması tavsiye edilmektedir.

8.      Fuarda yer alan tüm eserler, sanatçı ve boyut ayrımı olmaksızın, belirlenen en makul fiyattan satışa sunulacaktır.

9.   Satılan eserlerin bedelleri, eser satışının ardından Fuar bitiminden sonra sanatçıya eser bedelinin %10 kesilerek ödenecektir.

10. Fuara katılan sanatçılar en geç Fuara bir ay kala eserlerinin görsellerini Resimcenneti'ne ulaştırmak zorundadır. Ulaşmayan eserler İAAF'in hazırlamış olduğu kataloğa giremiyecektir.

11. Fuara katılım yapan sanatçılarımız başka bir galeri altında fuara katılamazlar. katıldıkları taktirde ödenen katılım ücretini %60  galeride kalır ve geri kalan bedel sanatçıya ödenir.  son 1,5 ay içinde tespit edilirse hiçbir şekilde ücret geri iade edilmeden fuardan çıkartılır.

Katılım ücreti

12.   Fuar katılım bedeli Fuara eserlerin taşınması, kokteyl, Fuar boyunca salonun takip edilmesi, afişler davetiye, sosyal medya çalışmaları, 100 er adet kartvizit, Fuar içi tanıtım kartı, Reklam çalışmaları için 1 metre karesi 4000 Tl dir. Fuarda katılım bedelini katılım sağlandığı günün akşamına kadar kadar iban numarasına ödeme yapıldıktan sonra alan ayrımı yapılacaktır sözle seylemler yada sonradan ödemeler olmayacaktır. 

Eser Teknik Koşulları

Eser ölçüsü (40x40 4 adet,

50x50 2 adet ,

45x60 ve 45x45 olmak üzere 4 adet

üstü ölçülerde eni 1 metreyi geçmiyecek şekilde 1 er adet ) olmalıdır.

Eserler çerçevesiz sergilenek ise tuvalin kenarları boyanmış olmalıdır.

Çerçeveli olan eserler için bu geçerli değildir.,

Eserin ön tarafına imza ve tarih, arka tarafına eser künyesi yazılmalıdır. (Sanatçı adı, eser adı, eser teknik özellikleri)

Yukarıdan 10 m olacak şekilde gergin ve metal telle profesyonelce askılık yapılmalıdır.

Eserler, Resim cenneti tarafından, yukarıdan aşağıya dizilecek şekilde 10 m boşluk bırakılarak 1-2-3 ve  4’erli gruplar halinde asılacaktır. Ekli dosyada eser ölçüleri ve asım şekilleri vardır.

Başvuru:

Başvurunuzu 05052422246 watsapp hattı üzerinden ya da info@resimcenneti.com adresine gönderebilirsiniz.

Wetransfer ile göndereceğiniz dosyanın içine, bizim sizden talep ettiğimiz tüm bilgileri lütfen ekleyiniz. 

Talep edilen dokümanlar aşağıdadır:

Ad soyad, telefon ve mail adresi bilgileriniz

Wetransfer’de konu bölümüne İAAF İçin Başvuru yazınız.

Güncel, fotoğraflı öz geçmişinizi word veya pdf formatında ekleyiniz. Öz geçmişiniz 3. tekil şahısla yazılmış olup sanat anlayışınızı da içermelidir. Daha önceden özgeçmiş gönderen sanatçılarımızın bu bilgileri yenilemeleri gerekmektedir.

Farda  yer almasını istediğiniz, en fazla 2 adet, ölçüleri (40x40 4 adet, 50x50 2 adet , 60x60 2 adert, 45x60 ve 45x45 olmak üzere 4 adet,üstü ölçülerde eni 1 metreyi geçmiyecek şekilde 1 er adet) cm boyutundaki çalışmalarınızın görselini ekleyiniz.

Bu kategoride ürün bulunamadı.