G-WXC8CJ73X5

Satın Alma Koşulları

Alıcılar İçin Kurallar

Resimcenneti kuralları, tüm Resimcenneti kullanıcılarının güvenli ve eğlenceli bir ortamda eser satınalabilmeleri için vardır. Bir alıcı olarak Kullanıcı Sözleşmesi'ni inceleyip kuralları bilmeniz ve işlemlerinizi bu kurallara uygun olarak gerçekleştirmeniz gerekmektedir. 

Bir eseri satın almadan önce 
Resimcenneti kural ve süreçlerini öğrenmeniz, farkında olmadan kural ihlali yapmanızı önleyecektir. Bir Resimcenneti kullanıcısı olarak, site kurallarını sürekli takip etmek durumunda olduğunuzu unutmayın. 

Resimcenneti kuralları; kullanıcıların karşılaşabilecekleri sorunları en aza indirmek, fırsat eşitliğini sağlamak, alışverişinizi eğlenceli kılmak için vardır. Bu kuralların ihlali listeleme ve satın alma haklarınızın kısıtlanmasına ve üyeliğinizin askıya alınmasına neden olabilir. 

Ressamın eseri sayfasında belirttiği kriterlere uyup uymadığını site yönetiminden teyit ediniz. Hata yada bir noksanlık varsa düzeltildikten sonra eseri satın alınız. Eserin içeriklerini dikkatle okuyunuz. Örneğin Ankara'daki bir ressam, eserini "Sadece şehir içi gönderilir" olarak listelediyse ve siz Ankarada'da ikamet etmiyorsanız, bu ürünü satın alamazsınız. Satıcının satışı sabote etmek amacıyla satın almak istemediğiniz bir ürüne ödeme yapmanız, "kötü niyetli satın alma" olarak adlandırılır. Benzer işlemler gerçekleştirdiğiniz tespit edildiğinde üyeliğinizin kısıtlanacaktır. 

Resimcenneti dışında işlem gerçekleştirmek için bir Ressamla irtibat kurmanız ve kendisine site harici işlem gerçekleştirmeyi teklif etmeniz kural ihlalidir ve üyelik iptalini gerektirir.  


Güven Damgası, sadece ilgili Elektronik Ticarette Güven Damgası Hakkında Tebliğ (Tebliğ ) uyarınca Güven Damgası Sağlayıcısı (GDS) tarafından incelemesi, takibi ve kontrolü sağlanan mevzuata uygunluk kriterlerinin varlığına delalet eder. Bunun haricinde Güven Damgası Sağlayıcısı, hiçbir suretle taraflar arasındaki sözleşmenin garantörü ya da taahhüt edeni olarak anlaşılamayacağı gibi, E-ticaret sitesinde bulunan mal ya da hizmetlerin ayıptan ari vasıflarının ve eksiksiz temin ve tesliminin kefili de değildir.  Ayrıca Güven Damgası Sağlayıcısı malın teslim edilmemesi, geç teslim edilmesi ya da taahhüt edilen niteliklere uygun olarak teslim edilmemesi hallerinden hukuken hiçbir surette sorumlu tutulamaz.