Mustafa Özkalp Dostumuz Doğa İsimli kişisel sergisi

Mustafa Özkalp Dostumuz Doğa İsimli kişisel sergisi

Yazar: Halil Okunma: 53 Yayın Tarihi: 16 Aug 2021 Yorum 0

Ressam Mustafa Özkalp'in  Dostumuz Doğa İsimli kişisel sergisi 15-30 Ağustos Tarihleri arasında Point Bornova Sergi salonunda sanatçı ve resim sevenlerin beğenisine açıldı. Sergide 50 ye yakın eser bulunmakta. Doğa temasının izlendiği sergi bu gün kapılarını sanat severlere ve resim sevenlere açıldı. Sergiyi gezip yorumlarınızı yazarsanız seviniriz. İyi seyirler.

Devamını Oku

Hakkari’de heykel sergisi

Hakkari’de heykel sergisi

Yazar: Halil Okunma: 244 Yayın Tarihi: 22 Dec 2020 Yorum 0

"HAKKARİ'DE BİR İLKTİR"

Taş, “Güzel sanatların çok güzel dalı olan heykel sanatının tanıtımını Firdevs Hoca bize anlattı. Hakkari’de bir ilktir ve ilk defa heykel sergisi açılıyor. Hakkari’de değişik dallarda birçok sergi açıldı, ama ilk defa heykel sergisi açılıyor. Bize bu güzelliği yaşatan, bu sanatı tanıtan Firdevs Hocamıza teşekkür ediyoruz.” dedi.


"ATÖLYEMİN SAHİBİ İMAM"

Hakkari Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalında Dr. Öğretim Üyesi Firdevs Sağlam ise serginin Hakkari’de ilk olmasının kendisi için gurur verici olduğunu belirterek, “Umarım bu bir başlangıç olur. Daha öncede burada kültür müdürlüğü ve diğer sanatla uğraşanların etkinlikleri var. Umarım artarak çoğalır. Sanatın kalbinin attığı bir kent haline gelir. Atölyemin sahibi imam. Dedim hani heykele nasıl bakacak diye düşündüm ama en aydın imamlar burada bulunuyor.” şeklinde konuştu.

Devamını Oku

Kazdağları’nda “Sembol Kültürü” sergisi

Kazdağları’nda “Sembol Kültürü” sergisi

Yazar: Halil Okunma: 653 Yayın Tarihi: 20 Aug 2019 Yorum 0

Balıkesir’in Edremit ilçesi Kazdağı’nın eteklerinde Ressam Esma Kudar’ın eserlerinden oluşan “Fırtına Vadisi 9 Diyar Öncesi Sembol Kültürü Sergisi” Tahtakuşlar Alibey Kudar Etnografya Müzesi Selim Turan Sanat Galerisi’ndeEdremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın katılımıyla açıldı.


Ressam Esma Kudar’ın Maya ve Şaman ağırlıklı Viking sembollerini resmettiği 3. kişisel sergisi,sanatseverler tarafından yoğun ilgi gördü. Sergi, Ressam Esma Kudar’ın eserleriyle ilgili yaptığı tanıtıcı sunumla başladı. 16 yıldır sembollerle ilgilendiğini, 7 yıldır da sembolleri resmettiğini söylen RessamEsma Kudar, “Grafiksel ve rölyef görüntüsünde, biraz değiştirdiğim pentür tekniğiyle resimlerimi yapıyorum. Tuval tasarımlarım özgün ve onaylı. Halatlar, sembollerve sayıları resimlerimde anlam bütünlüğü oluşturacak şekilde bir arada kullandım. Çünkü sayılarında sembollerde bir yeri ve anlamı var” şeklinde konuştu. Ressam Esma Kudar, çocukluğundan beri sergilerin ve sanatın içinde bulunduğunu, 7 senede 41 serginin küratörlüğünü yaptığını, 3 senedir Azerbaycan Ressamlar Birliği ile ortak projeler hazırladığını söyledi.Kudar, “Bu sergide amacım sadece resim yapmak değil, insanlara kültürel anlamda bir şeyler de kazandırmak. Bu nedenle bu sergiyi sembol kültürü olarak lanse ediyorum. Bugün beni yalnız bırakmayan herkese özellikle de Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’a destekleri ve ilgisi için çok teşekkür ediyorum” dedi.


Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan da Ressam Esma Kudar’ın Edremit için önemli bir değer olduğunu belirtti. Arslan, “Ressam Esma Kudar, kültürel birikimi, sanata bakışı ve yeteneğiyle özel bir sanatçı. Her şeyden önemlisi Edremit’in ve Kaz Dağları’nın yetiştirdiği oldukça önemli bir değer. Bugün hazırladığı sergiyle bize farklı bir bakış açısı kazandırdığı için kendisine teşekkür ediyorum. Ressam Esma Kudar’a ve Edremitimiz’de sanat icra eden tüm sanatçılarımıza Edremit Belediyesi olarak desteğe hazırız” ifadelerini kullandı.

Haber:yeniakit

Devamını Oku

Demet Demirkıran önderliğinde sergi son buldu

Demet Demirkıran önderliğinde sergi son buldu

Yazar: Halil Okunma: 1088 Yayın Tarihi: 01 Jul 2019 Yorum 0

Devamını Oku

İzmir’de ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ Sergisi

İzmir’de ‘Her Şey Çok Güzel Olacak’ Sergisi

Yazar: Halil Okunma: 661 Yayın Tarihi: 03 Jun 2019 Yorum 0

Devamını Oku

III. Monoprint Günleri

III. Monoprint Günleri

Yazar: Halil Okunma: 656 Yayın Tarihi: 03 Jun 2019 Yorum 0

Devamını Oku

Gösterilen: 1 ile 7 arası, toplam: 7 (1 Sayfa)

Blog Konuları