G-WXC8CJ73X5
EŞİKTE Geçmişten Geleceğe Açılan Kapı

EŞİKTE Geçmişten Geleceğe Açılan Kapı

Yazar: Halil Okunma: 161 Yayınlanma Tarihi 23 Dec 2023 Yorum: 0

Resimcenneti.com Sitesinin 2022 den itibaren düzenli olarak her yılsonu gerçekleştirdiği “EŞİKTE” sergisi Uluslararası bir sergi olmakla birlikte, kariyerinin başındaki gençler, kendini bu alanda geliştirmiş ve yıllardır sanata gönül vermiş sanatçılar ve Üniversitelerde görev yapan akademisyenleri bir araya getirmeyi hedeflemektedir.

Projeye her ilerleyen yıllarda 100 sanatçı ve 200 eserle katılım planlanmaktadır. Tamamı farklı ölçülerde ve teknikte, Yağlıboya, akrilik, karakalem, suluboya ve soft pastel resimlerden olan bir çok eserin bir araya geldiği bu etkinlik sanatçıları bir araya getirmek farklı ortamlarda kaynaşmalarını sağlarken izleyicileri de “geri” ve “ileri” kavramları üzerinde tekrar düşünmeye davet ediyor.

Projenin bir diğer özelliği uygun fiyatla satışa sunulmasıdır. Böylelikle izleyicinin satın alacağı eserin fiyatı konusunda bilgisi olması ile piyasa algısını ortadan kaldırarak eseri satın alma gücüne göre değerlendirmektedir.

EŞİKTE projesi bu yıl 20 –Aralık – 2 Ocak 2023 tarihleri arasında İzmir Point AVM Mira Art Galeri Salonunda gerçekleştirileşti. Sergiyi 2 Ocak’a kadar ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Yorum yaz